ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សា សួនសត្វភ្នំពេញសាហ្វារី
គណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្ដរទ្វីប អាមេរិកាំង បានរៀបចំដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១៥៥ សម្រាប់សិស្សថ្នាក់ទី៥ គ្រប់សាខាទៅកាន់ សួនសត្វភ្នំពេញសាហ្វារី ដែលស្ថិតនៅតាមបណ្ដោយមហាវិថីវិមានឈ្នះឈ្នះ ខណ្ឌព្រែកព្នៅ រាជធានីភ្នំពេញ កាលពីថ្ងៃទី១៧ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២ កន្លងទៅនេះ។
ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សានេះ គឺជាឱកាសដ៏ល្អមួយសម្រាប់សិស្សានុសិស្សទទួលបាននូវចំណេះដឹង​ជា​ច្រើន​បន្ថែម​លើ​​​​មេរៀនក្នុងថ្នាក់ដូចជា៖
១. សិក្សាស្វែងយល់ពីសួនសត្វដែលធំជាងគេនៅរាជធានីភ្នំពេញ ដែលលាតសន្ធឹងលើផ្ទៃដីជាង៦០ហិចតា។
២. ទស្សនានូវការសម្តែងពិសេសពីសត្វដូចជា សត្វក្រពើ សត្វបក្សី សត្វខ្លា និងសត្វអ៊ូរ៉ង់អ៊ូតង់ និងការ សម្តែងចម្រុះជាដើម ដែលសុទ្ធសឹងតែត្រូវបានបង្ហាត់បង្រៀនដោយយកចិត្តទុកដាក់ពីគ្រូជំនាញ។
៣. ស្គាល់ឈ្មោះសត្វចម្រុះជាច្រើនប្រមាណជា៨៩ប្រភេទ និងយល់ដឹងបន្ថែមពីបរិស្ថានចម្រុះ រួមទាំង បាន​គយគន់​​ភូមិសាស្ដ្រសួនសត្វភ្នំពេញសាហ្វារី និងនៅ​ជុំវិញ​តំបន់​ទស្សនកិច្ច​សិក្សា។
៤. ទទួលបានចំណេះដឹងថ្មីៗជាច្រើនបន្ថែម និងមានស្មារតីចូលរួមលើកស្ទួយវិស័យទេសចរណ៍ បរិស្ថាន និងអភិរក្សសត្វព្រៃ។
៥. រឹតចំណងមិត្ដភាព សាមគ្គីភាព បង្កើនភាពក្លាហាន និងបទពិសោធន៍ក្នុងការបកស្រាយ ការសហការ ការដឹកនាំ ឯករាជ្យភាព ភាពម្ចាស់ការ ទំនាក់ទំនងក្នុងក្រុម និងទំនាក់ទំនងជាមួយមហាជន​បានកាន់តែ​ប្រសើរ។
៦. បានឆ្លុះបញ្ចាំងខ្លឹមសារមេរៀន ទទួលបាននូវចំណេះដឹងថ្មីៗ និងអារម្មណ៍ជ្រះថ្លាក្នុងពេល​កំពុង​ ទស្សន​កិច្ច​​នៅ​ទីនោះ ក៏ដូចជាពេលត្រឡប់​មកគេហដ្ឋានវិញផងដែរ។

on June 17, 2022, American Intercon School committee organized the 155th study tour for all fifth graders from 6 campuses to Phnom Penh Safari Zoo, located along Win-Win Memorial Boulevard, Khan Prek Pnov, Phnom Penh.
This study tour is a great opportunity for students to gain more knowledge in addition to the lessons in the class. Those benefits include the following points:
1. Learn about the largest zoo in Phnom Penh, which covers an area of ​​more than 60 hectares.
2. Watch special animal performances such as crocodiles, birds, tigers and orangutans, and mixed performances, all of which are carefully trained by expert.
3. Get to know the names of 89 different species of animals and learn more about the diverse environment, including exploring the geography of Phnom Penh Zoo, Safari and around the study area.
4. Gain a lot of new knowledge and have the spirit to participate in promoting tourism, environment, and wildlife conservation.
5. Strengthen friendships and solidarity
6. Increase courage and experience in interpreting, collaborating, leading, independence, ownership, team communication and public relations.
7. Reflect on the content of the lessons, gained new knowledge and clear feelings while visiting there, as well as when returning home.