ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី៥ ទៅកាន់ហាងទំនិញហ្សូន ម៉ាត សម្រាប់សិស្សានុសិស្សថ្នាក់ក្រោមមត្តេយ្យ និងមត្តេយ្យសិក្សា
កាលពីថ្ងៃទី១៣ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ កន្លងទៅនេះគណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្ដរទ្វីប អាមេរិកាំង  សាខាតាកែវ បាននាំសិស្សានុសិស្សក្រោមមត្តេយ្យ និងមត្តេយ្យសិក្សា ចុះទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី៥ ទៅកាន់ហាងទំនិញហ្សូន ម៉ាត ។
ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សានេះ ផ្តល់ឱកាសសម្រាប់សិស្សានុសិស្សសិក្សាសង្កេត​អំពីមហា​ជន និង​បរិស្ថាន​ជុំវិញ ហើយក៏ជាឱកាសដែលសិស្សានុសិស្សទទួលបាននូវចំណេះដឹងជាច្រើនបន្ថែមលើ​មេរៀនក្នុង​ថ្នាក់ដូចជា៖
១.    ចេះប្រាស្រ័យទាក់ទងជាមួយអាជីវករ មហាជន និងរឹតចំណងមិត្ដភាពជាមួយមិត្ដរួមថ្នាក់ និង​មិត្តរួម​សាលា​​រៀន​របស់ពួកគេ។
២.   ឃើញរូបភាព និងស្ថានភាពពិតៗ ដែលធ្លាប់បានសិក្សាក្នុងថ្នាក់ និងរៀននូវវាក្យសព្ទថ្មីៗ​បន្ថែមទៀត។
៣.   ស្គាល់ស្លាកសញ្ញា និងកំណត់សម្គាល់ផ្សេងៗ ដែលមានប្រើប្រាស់ក្នុងហាង ម៉ាត និងទី​សាធារណៈ​នានា។
៤.    ស្គាល់ឈ្មោះត្រី សាច់ ផ្លែឈើ និងបន្លែបង្ការគ្រប់ប្រភេទ ដែលមានលក់នៅទីផ្សារ និងចេះរៀបចំ​ទុកដាក់​អាហារទៅតាមទីកន្លែងសមស្របតាមបរិយាកាស។
៥.    មានបម្រុងប្រយ័ត្នចំពោះការទិញនូវផលិតផល បន្លែ និងអាហារផ្សេងៗ ដែលមានសារធាតុ​គីមី​ប៉ះពាល់ដល់សុខភាព។
៦.    មានបម្រុងប្រយ័ត្នចំពោះការទុកដាក់របស់របរ និងថែរក្សាប្រាក់កាក់របស់ខ្លួនក្នុងពេល​ធ្វើ​ដំណើរ​តាម នៅតាមទីសាធារណៈ។
៧.   បង្កើនភាពក្លាហាន និងបទពិសោធន៍ក្នុងការសហការ ដឹកនាំ ទំនាក់ទំនងក្នុងក្រុម ភាពម្ចាស់​ការ និងមាន​​ទំនាក់ទំនងល្អជាមួយមហាជនបានកាន់តែប្រសើរ។
៨.    ទទួលបាននូវចំណេះដឹងថ្មីៗបន្ថែម និងអារម្មណ៍ជ្រះថ្លាកំទ្បុងពេលកំពុងទស្សនកិច្ចនៅ​ទី​នោះ ក៏ដូច​​​ជា​ពេល​ត្រឡប់មកគេហដ្ឋានវិញផងដែរ។

The 5th Study field trip to Zone Mart for Students in Kindergarten and Preschool
On December 13, 2023, the management team of American Intercon School, Takeo Campus. Kindergarten and Preschool students are brought to visit at Zone Mart. This study field trip provides opportunities for students to learn about the people and the environment, as well as an opportunity for students to gain more knowledges. In addition to, the Study field trip is involved to the lessons in the class such as:
1. Communicate with sellers, the masses, and strengthen friendships with their classmates and schoolmates
2. Seeing pictures and real situations that have been studied in class and learn more new vocabulary
3. To know the signs and remark the goods in Mart and public places
4. Identify all the kinds of fish, meat, fruits and vegetables that are sold in the market and know how to prepare food in the right places according to the environment
5. Be careful! when they buy vegetables and other foods that contain harmful chemicals
6. Be careful to store their belongings and keep money during traveling in public places
7. To motivate more his/her confidence and experiences in collaborating, leading team relationships, ownership and communication with the public