នៅថ្ងៃទី ១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៣ គណៈគ្រប់គ្រងនៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាតាកែវ បានរៀបចំដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១សម្រាប់សិស្សថ្នាក់ទី៣ ដល់ទី៦ទៅកាន់សារមន្ទីរខេត្តតាកែវ ដើម្បីឱ្យសិស្សានុសិស្សក្រៅអំពីការរៀននៅក្នុងថ្នាក់ជាមួយគ្រូ បានទៅសិក្សាស្រាវជ្រាវ ពីប្រត្តិសាស្រ្ត វប្បធម៌ អរិយធម៌នៅតាមរមនីយដ្ឋាន ប្រាសាទ ឬសារមន្ទីរនានាដើម្បីឱ្យសិស្សានុសិស្សទទួលបានចំណេះដឹងថ្មីៗបន្ថែមទៀត។ ក្នុងនោះផង ក្រោមការសហការពីអ្នកពាក់ព័ន្ធ ក៏ដូចជាលោកគ្រូ អ្នកគ្រូរបស់សាលាផងដែរនោះ បានធ្វើឱ្យដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាបានប្រព្រឹត្តិដោយជោគជ័យ ហើយសិស្សានុសិស្សបានចូលទៅសិក្សាស្រាវជ្រាវពីប្រវត្តិសាស្រ្ត និងវត្ថុបុរាណផ្សេងៗដែលមានដាក់តាំងក្នុងសារមន្ទីរ។
បន្ទាប់ពីបានទស្សនារួចមក សិស្សានុសិស្ស ក៏ដូចជាលោកគ្រូ អ្នកគ្រូបានគោរពថ្លែងអំណរអរគុណដល់បុគ្គលិក និងក្រុមការងារនៅសារមន្ទីរ ដែលបានអនុញ្ញាតិ និងធ្វើបទបង្ហាញមកប្អូនៗ ដើម្បីជាប្រយោជន៍ក្នុងការសិក្សារៀនសូត្រ និងបានយល់ដឹងពីវត្ថុបុរាណមានអាយុកាលរាប់រយឆ្នាំ ដែលបន្សល់ទុកតាំងពីដូនតាមក។

Trip to National Museum based in Takeo Province
On February 15, 2023, the committee of American Intercon School, Takeo Campus lead an of students in grades 3 to 6 to the local National Museum based in Takeo Province so they could view the world based upon what they have studied from their teacher, to discover the history, culture, civilization in all form of resorts, temples, museums and more. In addition, with the support from the relevant partner at the museum as well as teachers of the American Intercon School, the trip was successfully rolled out which enabled students to have their eyes on the history and artifacts within the display in the museum.
After the visit, students and teachers were thankful to the staff and the organizer at the national museum for allowing and exhibiting the benefit of learning and understanding antiquities that remained from our ancestors.