ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១១ ទៅកាន់ឧទ្យានសួនសត្វ ព្រៃការពារ និងសួនសត្វភូតគាម “ភ្នំតាម៉ៅ”
កាលពីថ្ងៃទី២០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ កន្លងទៅនេះ គណៈកម្មការ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ នៃសាលារៀន អន្តទ្វីប អាមេរិកាំង​ សាខាតាកែវ បានរៀបចំដឹកនាំសិស្សថ្នាក់ទី៥ និងទី៦ ទាំងអស់ចុះធ្វើទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១១ ទៅកាន់ឧទ្យានសួនសត្វ ព្រៃការពារ និងសួនសត្វភូតគាមភ្នំតាម៉ៅ ស្ថិតនៅ​ក្នុងឃុំត្រពាំងសាប ស្រុកបាទី ខេត្តតាកែវ​​។ ចាងហ្វាង លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្ស បានចូលតាមបន្ទប់រៀន ដើម្បីចែកអំណោយដល់សិស្សានុសិស្សដែលអំណោយទាំងនោះរួមមាន សៀវភៅ ប៊ិក ខ្មៅដៃ ជ័រលុប បន្ទាត់ រួមទាំងសម្ភារសិក្សាយ៉ាងច្រើនផ្សេងទៀតយកទៅចែកជូនដល់ប្អូនៗសិស្សានុសិស្ស នៃសាលាបឋមសិក្សា ទន្លេបាទី ដើម្បីជាការចូលរួមចំណែកចែករំលែកនូវការលំបាកផ្សេងៗ និងលើកទឹកចិត្តដល់ប្អូនៗសិស្សានុសិស្សនៅទីជនបទឱ្យបន្តយកចិត្តទុកដាក់រៀនសូត្រ។
ក្រោយពីការចែកអំណោយរួចរាល់ ចាងហ្វាង លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សានុសិស្ស នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង​ សាខាតាកែវ បានបន្តដំណើរទៅឧទ្យានសួនសត្វ ព្រៃការពារ និងសួនសត្វភូតគាមភ្នំតាម៉ៅ។ ហើយសិស្សានុសិស្ស​បានសរសេរ​ចម្លើយ​នៅ​​លើ​ក្រដាស​សំណួរ​ដែលសាលា​បាន​ចែក​​​ឱ្យ​សិស្សឆ្លើយសំណួរ ព្រមទាំងបានគយគន់ទិដ្ឋភាព​យ៉ាង​ល្អ​ឥតខ្ចោះផងដែរ រួមទាំងជាឱកាសដ៏ល្អមួយសម្រាប់សិស្សានុសិស្សទទួលបាននូវចំណេះដឹង​ជា​ច្រើន​បន្ថែម​លើ​​​​មេរៀនក្នុងថ្នាក់ដូចជា៖
១. សិក្សា​ស្វែង​យល់​ពី​រមណីយដ្ឋានទន្លេបាទី (ប្រាសាទតាព្រហ្ម)​។
២. សិក្សា​ស្វែង​យល់​ពីប្រភេទសត្វផ្សេងៗនៅក្នុងឧទ្យានសត្វ ព្រៃការពារ និង សួនភូតគាមភ្នំតាម៉ៅ។
៣. បង្កើនភាពក្លាហាន និងបទពិសោធក្នុងការបកស្រាយ ការធ្វើបទបង្ហាញ ការសហការ ការ​ដឹកនាំ សាមគ្គីភាពឯករាជ្យភាព ភាពម្ចាស់ការ ទំនាក់ទំនងក្នុងក្រុម និងទំនាក់​ទំនង​ជា​មួយ​​មហាជន​បាន​កាន់​តែប្រសើរ។

The 11Th Study Tour to PHOUT KEAM, PHNOM TAMAO Zoological Park And Wildlife Recure Center
On July 20, 2024, The School committee, teachers of American Intercon School, Takeo Campus organized a 11th study tour for grade 5th and 6th students to PHOUT KEAM, PHNOM TAMAO Zoological Park and Wildlife Recure Center which is located in Trapeang Sap Commune, Bati District, Takeo Province. The principal, teachers, and students visited the local schools and distributed some supplies as a gift, which included books, pens, pencils, erasers, lines, and many other study materials to be distributed to the students Of Tonle Bati Primary School. The purpose of this contribution is to help those in need and to encourage young students in rural areas to keep moving forward with their learning.
After the distribution, the principals, teachers, and students of the American Intercon School continued their journey to PHOUTKEAM Phnom Tamao Protected Zoo. And the students wrote the answers on the questionnaire that the school gave them to answer the questions along with the beautiful view of nature, and this is a great opportunity for students to gain more knowledge in addition to the lessons in the class, such as:
1. Learn about Tonle Bati (Ta Prohm Temple).
2. Learn about different species in Phnom Tamao Protected Wildlife Park.
1. Build up strong courage and experience in interpreting, presenting, collaborating, leading, solidarity, independence, ownership, team communication, and better public relations.