ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១ ទៅកាន់ផ្សារតាកែវ និងសោភ័ណ ម៉ាត សម្រាប់សិស្សានុសិស្សថ្នាក់ក្រោមមត្តេយ្យសិក្សា ដល់ទី១ នៃសាលារៀន អន្តរទ្វីប អាមេរិកាំង សាខាតាកែវ
កាលពីថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២២ កន្លងទៅនេះគណៈគ្រប់គ្រងសាលារៀន អន្ដរទ្វីប អាមេរិកាំង  សាខាតាកែវ បាននាំសិស្សានុសិស្សក្រោមមត្តេយ្យសិក្សា ដល់ថ្នាក់ទី១ ចុះទស្សនកិច្ចសិក្សាលើកទី១ ទៅកាន់ផ្សារតាកែវ និងសោភ័ណ ម៉ាត ។
ដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សានេះ ផ្តល់ឱកាសសម្រាប់សិស្សានុសិស្សសិក្សាសង្កេត​អំពីមហា​ជន និង​បរិស្ថាន​ជុំវិញ ហើយក៏ជាឱកាសដែលសិស្សានុសិស្សទទួលបាននូវចំណេះដឹងជាច្រើនបន្ថែមលើ​មេរៀនក្នុង​ថ្នាក់ដូចជា៖
១. ចេះប្រាស្រ័យទាក់ទងជាមួយអាជីវករ មហាជន និងរឹតចំណងមិត្ដភាពជាមួយមិត្ដរួមថ្នាក់ និង​មិត្តរួម​សាលា​​រៀន​របស់ពួកគេ។
២. ឃើញរូបភាព និងស្ថានភាពពិតៗ ដែលធ្លាប់បានសិក្សាក្នុងថ្នាក់ និងរៀននូវវាក្យសព្ទថ្មីៗ​បន្ថែមទៀត។
៣. ស្គាល់ស្លាកសញ្ញា និងកំណត់សម្គាល់ផ្សេងៗ ដែលមានប្រើប្រាស់ក្នុងហាង ម៉ាត និងទី​សាធារណៈ​នានា។
៤. ស្គាល់ឈ្មោះត្រី សាច់ ផ្លែឈើ និងបន្លែបង្ការគ្រប់ប្រភេទ ដែលមានលក់នៅទីផ្សារ និងចេះរៀបចំ​ទុកដាក់​អាហារទៅតាមទីកន្លែងសមស្របតាមបរិយាកាស។
៥. មានបម្រុងប្រយ័ត្នចំពោះការទិញនូវផលិតផល បន្លែ និងអាហារផ្សេងៗ ដែលមានសារធាតុ​គីមី​ប៉ះពាល់ដល់សុខភាព។
៦. មានបម្រុងប្រយ័ត្នចំពោះការទុកដាក់របស់របរ និងថែរក្សាប្រាក់កាក់របស់ខ្លួនក្នុងពេល​ធ្វើ​ដំណើរ​តាម នៅតាមទីសាធារណៈ។
៧. បង្កើនភាពក្លាហាន និងបទពិសោធន៍ក្នុងការសហការ ដឹកនាំ ទំនាក់ទំនងក្នុងក្រុម ភាពម្ចាស់​ការ និងមាន​​ទំនាក់ទំនងល្អជាមួយមហាជនបានកាន់តែប្រសើរ។
៨. ទទួលបាននូវចំណេះដឹងថ្មីៗបន្ថែម និងអារម្មណ៍ជ្រះថ្លាកំទ្បុងពេលកំពុងទស្សនកិច្ចនៅ​ទី​នោះ ក៏ដូច​​​ជា​ពេល​ត្រឡប់មកគេហដ្ឋានវិញផងដែរ។

First Study Trip to Takeo Market and Sophorn Mart for under Kindergarten and 1st Grade Students of American Intercon School, Takeo Campus
On December 15, 2022, the committee of American Intercon School, Takeo Campus organize a study trip for students under Kindergarten to 1st Grade to Takeo Market and Sophorn Mart.
1. To communicate with sellers, and buyers and strengthen friendships among their peers.
2. To see real pictures and live situations that were explained in class and learn new vocabulary that has not been introduced.
3. To recognize the signs and markings used in the mart and public market.
4. To study the names of fish, meat, fruits, and vegetables that are for sale in the market and ways to store them in the right place according to their required environment.
5. To be aware of vegetables and other foods that may contain harmful chemicals when purchasing.
6. To carefully keep their belongings and their money in a safe place while traveling in public places.
7. To encourage and teach the experience of leadership, team building, ownership, and communication with the public.